У ліків є протипоказання і побічні ефекти.

Пам’ятай: будь-які ліки мають протипоказання і побічні ефекти.

Антибіотики

Є три простих правила застосування антибіотиків:

• їх повинен призначати лікар
• курс необхідно довести до кінця
• після закінчення курсу потрібно нормалізувати мікрофлору шлунка і кишечника

Хворієш – ні в якому разі не намагайся “доїсти” щось, що залишився в аптечці з минулої ангіни. Різні групи антибіотиків впливають на різні види бактерій.

Якщо вже після другої призначеної таблетки ти відчула себе здоровою людиною – продовжуй їх приймати. Недолікована хвороба радісно розвинеться знову, але бактерії вже будуть стійкі до антибіотика. Крім того, разом з ворогами масово гинуть і корисні мікроорганізми. Щоб застуда не змінилося дисбактеріозом, лікар призначить ліки, які інфікують твоє кволе тільце дружніми бактеріями.

Імуномодулятори

Не вір рекламі, де радісно повідомляють: “імунітету багато не буває!” Засоби, які підстьобують захисні можливості організму, швидше шкідливі, ніж корисні. Організм повинен вміти самостійно давати імунну реакцію у відповідь на інфекцію. Якщо ти будеш постійно профілактично стимулювати імунітет ехінацеєю, афлубіном та іншими “нешкідливими” ліками, його захисні сили будуть тільки слабшати.

Зверни увагу: у імуномодулюючих засобів немає чітких свідчень. У їх анотаціях – і ГРВІ, і серйозні хвороби.

Вітаміни

Необхідність прийому вітамінів, особливо в холодну пору року, це всі вже засвоїли. А про існування гіпервітамінозу чомусь згадують значно рідше.

Перш ніж купувати кольорову баночку, оціни окремі симптоми вітамінної недостатності. Проведи аналіз крові і з’ясуй, чого не вистачає саме твоєму організму.

Іноді варто віддати перевагу НЕ полівітамінам, а окремим групам вітамінів.

Пам’ятай:

• передозування вітаміну А призводить до нудоти, свербіння, болів у животі і випадання волосся
• вітамінів групи В – до слабкості, безсоння, зниження апетиту
• D – до головних і суглобових болів, демінералізації кісток
• невгамовний прийом вітаміну С може викликати сильну алергічну реакцію, соплі і зниження засвоєння інших вітамінів, наприклад В12

 

Коли жінка вагітна, що робити?

беременостьПри вагітності жінки першочергови аналізами є – аналіз крові на згортання, цукор, ВІЛ, сифіліс, гепатит і загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, гінекологічні мастила. Такі аналізи є необхідними для кожної вагітної жінки яка знаходиться в цьому положенні.

Після проходження аналізів необхідно відвідування як мінімум трьох лікарів-фахівців: окуліста, стоматолога і терапевта. У перші 12 тижнів робиться перша УЗД, робиться це для виявлення можливих вад у розвитку плоду. Сьогодні навіть за дуже маленькому терміні є можливість отримати перші фотографії малюка і навіть отримати попередню інформацію про його статеву приналежність.

Кожні два-три тижні вагітні жінці необхідно відвідування лікаря-гінеколога.

Перша Вагітність

Чому Японці живуть довго?

Середня тривалість життя японських жінок складає 86,44 року – на чотири з гаком місяці довше в порівнянні з минулим роком. Такі дані доповіді, оприлюдненого в понеділок міністерством охорони здоров’я Японії – повідомляє “Голос Америки“. Друге місце в списку рекордсменок займають довгожительки Гонконгу – 86,1 року. На третє місце в світі вийшли представниці прекрасної статі Франції.

Непогано йде справа з тривалістю життя та у японських чоловіків – 79,59 року, але цей результат дозволив їм зайняти лише п’яте місце у світі, після мешканців Катару, Гонконгу, Ісландії та Швейцарії, в середньому залишають наш світ після 80 років.